Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Połonina Caryńska jest masywem górskim w Bieszczadach Zachodnim położonym pomiędzy doliną Prowczy i Wołosatego. Jest najmniejsza pod względem powierzchniowym spośród trzech głównych połonin na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W obrębie grzbietu Połoniny Caryńskiej wyróżnia się pięć  kulminacji: 1245, Kruhy Wierch - 1297 m, 1239,  1107 i 1148 m n.p.m. Długość połoniny 4,5 km. Szlak przebiega na długości prawie 4 km. Szerokość waha sie od 0,35 do 0,9 km. Powierzchnia 2,3 km.

Przebiega przez nią szlak czerwony łączący Ustrzyki Górne z Brzegami Górnymi oraz szlak zielony łączący Przysłup  Caryński i Przełęcz Wyżniańską. Bieszczadzki Park Narodowy wytyczył w obrębie omawianej góry ścieżkę dydaktyczna "Buk".

 

Grzbiet Caryńskiejstoki CaryńskiejCaryńska w chmurachBerehy GórneBerehy GórneBerehy GórnePołonina CaryńskaBerehy Górnewypas kulturowyZielony szlak na CaryńskąUstrzyki Górne z CaryńskiejGrzbiet CaryńskiejPrzełęcz WyżniańskaCaryńskiewidok z CaryńskiejPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaTarnicaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina Caryńska - SmerczynaPołonina CaryńskaPrzełęcz WyżniańskaPołonina CaryńskaWielka i Mała RawkaPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaUstrzyki Górne z CaryńskiejPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaWetlińska z Połoniny CaryńskiejPołonina CaryńskaPołonina CaryńskaPołonina Caryńska