Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Połoniny Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Bieszczadzki Park Narodowy zajmuje powierzchnię 29 200 ha. Jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. Bajwiększym zlokalizowanych w  górach. Chroni ostoje dużych drapieżników tj.: niedźwiedzia, wilka i rysia. Spotyka się tu również:  żbika, żubra, bobra i wydrę. Nad połoninami szybują orzeł przedni, orlik krzykliwy oraz trzmielojad. Chroni się tu również unikalny charakter szaty roślinnej. Występują tu następujące piętra roślinne: kraina dolin, pogórze, regiel dolny i alpejskie łąki powyżej 1150 m n.p.m. zwane połoninami.

Bieszczady słyną również z wolno żyjących stad żubrów, jeleni o imponujących porożach i występujących tu wszystkich krajowych gatunków węży.

Połonina Caryńska z Tarnica w tlePołonina CaryńskaZapora w Solinie - widok z Połoniny WetlińskiejKrzemień po porzażePikuj - widok z Połoniny WetlińskiejPołonina Wetlińska zejście szlaku żółtegoOsadzki Wierch i RohBuczyna na WetlińskiejBuczyna na Wetlińskiej 2Połonina Caryńska i Wetlińska z TarnicyBieszczady Wschodnie z TarnicySzerkoki WierchKińczyk Bukowski z TarnicyTarnicaTarnicaSzerkoki WierchBuczyna na stokach TarnicyHucuły w WołosatemTarnicana Bukowym BerdzieKrzemieńPotok TerebowiecŚcieżka Przyrodnicza Śnieżyca wiosennaWołosateBieszczady Wschodnie z TarnicyTarnicaBukowe BerdoTarnicaTarnawaTarnawa