Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Galeria atrakcji i osobliwości kulturowych Bieszczadów

Bieszczady są krainą, w której zachwyca przyroda, krajobraz, przestrzeń... Nie można jednak zapomnieć, że przed wojną i wysiedleniami były to przeludnione tereny zamieszkałe przez Polaków, Rusinów, Cyganów i Żydów. Ślady po dawnych wioskach nadal są widoczne i budzą dreszcz emocji podczas przedzierania się przez chaszcze i leśne uroczyska. Wiele obiektów odwiedzam z grupami podczas wycieczek aby pokazać obecnege i przedwojenne oblicze tej ziemi. Muzea, galerie, cerkwie i kościoły kryją wiele tajemnic, których wspólne odkrywanie dostarcza wiele przeżyć. Nigdy nie zapomnę słów, jakie wiele razy przyszło mi wysłuchać od śp. ks. prał. Andrzeja Majewskiego, proboszcza Parafii w Czarnej Górnej, dziekana Dekanatu Lutowiska: "najpiękniejsi w Bieszczadach są ludzie". Dlatego też planując wycieczki staram się by w programach oprócz zwiedzania znaleźć cas by turyści mogli poznać artystów, pasjonatów przyrody, opiekunów świątyń itp.

Warte uwagi są szlaki kulturowe: Szlak Ikon Doliny Sanu, Doliny Osławy oraz Kraina Bojków. Warto odwiedzić opuszczone wsie, bunkry Linii Mołotowa oraz sanocki Skansen.

Ołtarz w kościele farnym w LeskuWnętrze świątyni w SmolnikuCerkiew pw. Michała Archanioła w Smolniku UNESCOMichał Archanioł - kapliczka w SmolnikuBojkowska cerkiew w SmolnikuSmolnik - front świątyniGrabie do zbierania jagódŚwiątynia w GórzanceKapliczka zakapiorów w CisnejPomnik na wzgórzu Betlejemka w CisnejPomnik Świerczewskiego w JabłonkachZamek w LeskuWnętrze kościoła farnego w LeskuCerkiew Grąziowej MBL SanokPałac w OlszanicyPałac w OlszanicyPomnik Jana Pawła II w Tarnawie GórnejKozy w SmolnikuOwce w Średnim WielkimPrzepęd owieczawalona piwnicaStudniafragmenty starej chyżycerkwiskostara piwnicaofirka na cmentarzuPiwnicaChoceńMuzeum BojkówMuzeum Bojków