Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Rejsy statkami spacerowymi po Jeziorze Solińskim

Godzinny rejs statkiem spacerowym Tramp to niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów. Trudno mi sobie wyobrazić wycieczkę w Bieszczady bez pokazania turystom walorów krajobrazowych "bieszczadzkiego morza". Nie bez powodu bowiem statek TRAMP jest zdobywcą I Nagrody w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w kategorii "Niezapomniane Przeżycia". Rejs można zarezerwować u Kapitana Pana Jana Zajdy - tel. 603 860 23, e-mail : statektramp@onet.eu

Od kilku lat goszczę wraz z grupami z turystów z całej Polski  na pokładzie tego statku spacerowego, wspólnie podziwiamy krajobrazy od początków maja do końca października i muszę szczerze przyznać że nigdy mi się to nie znudziło. Z prawdziwą przyjemnością opowiadam podczas rejsu o tajemnicach Zalewu Solińskiego odbywającym rejs turystom.

 

Zalety rejsu statkiem spacerowym Tramp:

  1. Cena- bilet ulgowy kosztuje jedyne 12 zł (dzieci i młodzież),  dorośli natomiast płacą 17 zł od osoby. Jest to najniższa cena za tak długi i atrakcyjny widokowo rejs.
  2. Komentarz przewodnika i kapitana statku - Statek wyposażony jest w urządzenia nagłaśniające, dzieki czemu macie Państwo okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji podczas rejsu.
  3. Warunki pogodowe - Na życzenie grupy podawana jest najbliższa pogoda na podstawie odczytów z pokładowej stacji meteorologicznej: temperatura odczuwalna, ciśnienie atmosferyczne, prędkość wiatru, wilgotność.
  4. Najdłuższa trasa - 12 kilometrowy odcinek trasy rejsu to podróż zatopioną doliną Sanu, odwiedzamy miejsca gdzie nie docierają inne statki spacerowe żeglujące po Zalewie Solińskim
  5. Bezpieczeczeństwo - Statek Tramp służył Marynarce Wojennej do 1994 roku. To najmocniejsza łajba pływająca na Zalewie Solińskim. Płyniemy statkiem morskim, wyposażonym w silną turbinę)
  6. Komfort - statek Tramp dysponuje 50 miejscami siedzącymi. Siedząc na wygodnych ławeczkach mamy możliwość obserwacji krajobrazu, słuchania opowieści przewodnika lub pieśni żeglarskich i robienia zdjęć. Podczas deszczu i przy niesprzyjających warunkach chłód i wilgoć są prawie nieodczuwalne, gdyż w trosce o pasażerów statek posiada specjalne przeźroczyste rolety. .
  7. Kontakt z przyrodą - Podczas rejsu podziwiamy piękno karpackiej puszczy, często opowiadam o jej bogactwach fauny i flory. ponadto niejednokrotnie mamy okazję  obserwować ptaki drapieżne z pokładu statku.
  8. Możliwość odbycia rejsu dwugodzinnego - Płyniemy odnogą rzeki San dopływając aż do Zatoki Czarnego na trasie pokonując Zatokę Viktorinniego, Drzewo Wiskielca i Pustelnieę Julka, Wyspę Skalistą, Martwy Las i Małą Wyspę.
  9. Relaks - płynąc statkiem spacerowym doświadczamy tzw. leczenia krajobrazem, patrząc w wodę i w urokliwe otoczenie zalewu Solińskiego zwanego Bieszczadzkimi Fioradami, odpoczywamy i odprężamy się. Rejs działa naprawdę kojąco na umysł.
  10. Osobowości bieszczadzkie - Pan Jan Zajda i Tadeusz Gurgul - właściciele Statku Tramp to prawdziwi bieszczadnicy, których odwiedzają takie osobowości Bieszczadów jak Pustelnik Jano, Jego Królewska Mość Juliusz I czyli Pustelnik Juliusz spod Dębu oraz wiele innych osób, zwanych zakapiorami bieszczdzkimi, które to coraz częsciej zdobią pocztówki, albumy i ksiązki o Bieszczadach. Atmosfera statku TRAMP dzięki jego kapitanom to miejsce, do którego się wraca by zobaczyć bieszczadzki zbiornik w szacie wiosennej i jesiennej, a tym samym zapomnieć o troskach dnia codziennego i oddać się bez reszty bieszczadzkiej przygodzie.